[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/prime_links.php on line 121: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/prime_links.php on line 122: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Piastów • Zobacz wątek - Miecia Kamińska

Miecia Kamińska

Re: Miecia Kamińska

Postprzez polplastoka » Pt, 20 lip 2012, 6:29

O, bardzo przepraszam, wstyd mi. Powinienem sam najpierw sprawdzić, a nie dopiero po wpisaniu postu. To jest ulica Karola Namysłowskiego, rzeczywiście biegnie równolegle do ulicy Fryderyka Chopina, ale pomiędzy tymi ulicami jest jeszcze ulica Mieczysława Karłowicza, o ulicy Karłowicza również słyszałem z opowieści mojej rozmówczyni. Tak więc ulica Karola Namysłowskiego. Może mieszkaja tam jeszcze ludzie, którzy pamiętaja Miecie.
Pozdrawiam.
polplastoka
Bardzo młody
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr, 11 lip 2012, 14:51

Re: Miecia Kamińska

Postprzez Jarecki » Śr, 25 lip 2012, 15:02

Rodzina Kamińskich mieszkała na ulicy Karłowicza w drewnianym domku,który już nie istnieje.Miecia Kamińska miała młodszego brata Józefa,który kolegował się z moim ojcem mieszkającym wówczas przy dzisiejszej ulicy Szopena.Miecia miała romans z Niemcem,który był prawdopodobnie cywilem,gdyż nigdy nie widziano go w mundurze.
Przed wyzwoleniem przez Armię Czerwoną Miecia wyjechała i ślad po niej zaginął.Z tego co dowiedziałem się od ojca wynika ,że rodzina Kamińskich to byli bardzo porządni ludzie i wstydzili się za swoją córkę.Zapewne też dlatego zaraz po wojnie wyprowadzili się z Piastowa.Aby dowiedzieć się więcej należałoby porozmawiać ze starszymi mieszkańcami z tamtych okolic.Była to swego rodzaju sensacja ,która wryła się w pamięć.Mój ojciec był wtedy dzieckiem a mimo to pamiętał tamto wydarzenie.
Jarecki
Bardzo młody
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn, 24 sty 2011, 14:59

Re: Miecia Kamińska

Postprzez polplastoka » Cz, 26 lip 2012, 6:33

Witam serdecznie.
Wiedziałem, że warto założyć ten post na tym właśnie forum. Dziękuję bardzo Panie Jarecki za informacje, szczególnie, że potwierdzają one to co juz wiem. Ulicę Karłowicza również wymieniała moja rozmówczyni, ale nie była pewna. Pamiętałem miejscowość do której rodzina Kamińskich wyjechała. Dzisiaj jeszcze zapytam, bo nazwa tej miejscowości wyleciała mi z głowy. Pamiętam, że ksiądz z piastowskiej parafii pomógł im wyjechać. Szanowny Panie Jarecki o to mój meil polplastoka@poczta.fm może zechce Pan za mną do końca ustalić co tak naprawdę stało sie z Miecią.
Pozdrawiam.
Wojciechowski Rafał
polplastoka
Bardzo młody
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr, 11 lip 2012, 14:51

Re: Miecia Kamińska

Postprzez polplastoka » Śr, 13 lut 2013, 13:17

Witam serdecznie.
Minęło już kilka miesięcy i nic nowego poza tym co już tu zostało opisane nie wiem, nie dowiedziałem się. Raz jeszcze proszę Pana Jareckiego o kontakt. Jakiś czas temu zająłem się rekonstrukcja historyczna i tego powodu odwiedzam czasem Piastów. W Piastowie mieszka i pracuje wybitny znawca mundurów i krawiec. Chciałbym też odwiedzić kościół. Może poznam jeszcze kogoś, kto zna historię Mieci.
Pozdrawiam.
polplastoka
Bardzo młody
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr, 11 lip 2012, 14:51

Poprzednia strona

Powrót do Piastów – nasze miasto, nasz dom

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości