Zaproszenie na spotkanie Grupy Wsparcia

Mieszkańcu o Twoim zdrowiu, przychodnie, gabinety i kwestie Twojego zdrowia w Piastowie
Regulamin działu
Reklamy w tym dziale nie są dozwolone.

Zaproszenie na spotkanie Grupy Wsparcia

Postprzez Basik12 » Pt, 16 lip 2010, 15:30

Zapraszam na I spotkanie Grupy Wsparcia dla osób opiekujących się bliskimi chorymi na Alzheimera, zaawansowaną miażdżycę i inne rodzaje otępienia związanego z wiekiem.

Spotkanie odbędzie się w środę 21.07.2010 - godz. 17.00 w Świetlicy Środowiskowo ? Integracyjnej ?Dom Jana Pawła II? ul. 11Listopada 8 Piastów.Zapraszam wszystkich zainteresowanych.


Kontakt z organizatorem : joannapajka08@wp.pl ; tel.: 503-639-683
Pozdrawiam serdecznie Joanna
Basik12
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 5 lip 2010, 6:11
Lokalizacja: Piastów

Re: Zaproszenie na spotkanie Grupy Wsparcia

Postprzez kosrys » Pt, 23 lip 2010, 12:12

Jak tam pierwsze spotkanie grupy wsparcia??
udało się zorganizować??
Avatar użytkownika
kosrys
Zasłużony
 
Posty: 2055
Dołączył(a): Śr, 18 paź 2006, 10:24
Lokalizacja: Piastów

Re: Zaproszenie na spotkanie Grupy Wsparcia

Postprzez Basik12 » Pt, 23 lip 2010, 13:39

Witam , oczywiście, że udało się zorganizować.
Trzeba odrobiny czasu na to by Mieszkańcy Piastowa oswoili się z obecnością takiej grupy. Poza tym grupa samopomocy dla opiekunów, osób chorych na różnego rodzaju otępienia ( mowa tu o Alzheimerze, otępienie w Chorobie Parkinsona, otępienie towarzyszące w chorobie Huntingtona; choroba Picka; Creutzfeldta-Jakoba;otępienia z ciałkami Lewy'ego;oraz otępienia powstałe w wyniku udaru- otępienia naczyniowe, i wielozawałowe), więc ze spotkania na spotkanie chętnych będzie przybywać.

Na pewno przed następnym takim spotkaniem dużo wcześniej zadbam o reklamę (odpowiednio wcześniej dam znać o takowym spotkaniu) na terenie Miasta.

Spotkania na stałe odbywać się będą w Świetlicy przy ul.11 Listopada 8 Piastów, godziny i czas naszych spotkań jest dostosowany do zajęć w samej Świetlicy tak aby nie kolidował z już istniejącym planem.
Myślę, że gdy zainteresowani przekonają się :
- za uczestnictwo w takiej grupie nie płaci się - grupa prowadzona jest bez kosztowo, i to forma wolontariatu
- informacje podawane są rzetelne
- rozmowy naprawdę pomagają zrozumieć specyfikę chorób, a praktyczne podpowiedzi są naprawdę praktyczne i do zastosowania we własnych przypadkach.
Na pewno wtedy grupa zapisze się na stałe w Naszym Mieście.

Dzielenie się praktyczną wiedzą z innymi opiekunami pomaga znaleźć rozwiązanie we własnym przypadku. Poza tym w normalnych warunkach Opiekunowie tak naprawdę nie maja z kim rozmawiać o wszelkich problemach towarzyszących otępieniu. Grupa ma umożliwić "normalne" opiekunów ...
Pozdrawiam serdecznie Joanna
Basik12
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 5 lip 2010, 6:11
Lokalizacja: Piastów

Re: Zaproszenie na spotkanie Grupy Wsparcia

Postprzez PMK » Pt, 23 lip 2010, 23:56

Mam nadzieję że grupa się rozwinie i tak jak piszesz na stałe zagości w Piastowie. Liczę że wystąpisz na początku roku w ramach konkursu organizacji pozarządowych i dostaniesz jakieś pieniążki na dalszy rozwój ;)
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Avatar użytkownika
PMK
Zasłużony
 
Posty: 4896
Dołączył(a): Wt, 27 lis 2007, 14:20
Lokalizacja: Piastów

Re: Zaproszenie na spotkanie Grupy Wsparcia

Postprzez Basik12 » So, 24 lip 2010, 7:20

Potrzeba odrobiny czasu na to by Grupa zaistniała w świadomości Mieszkańców.
Doskonale wiem, że temat jest "mało popularny" lecz bardzo istotny bo w Piastowie jest spora grupa osób dotknietych tymi chorobami, a co za tym idzie jest sporo opiekunów - bo osoby chorej nie można zostawić samej ( wymaga całodobowej opieki zdrowego człowieka). Społeczność opiekunów jest niestety zepchnięty na margines społeczny... bo nikt ze zdrowych osób nie chce słuchać o całej tej problematyce - to nie jest kwestia leczenia ( tym zajmują się lekarze) lecz cała masa problemów związanych z całodobowa opieką - Ludzie dotknięci otępieniem nie posiadają funkcji uczenia się - gdy zapomną to na amen ...i nie ma opcji, że przypomną sobie. Zapominają, że dom w którym mieszkają, to jest ich dom, że osoba opiekująca się nimi na co dzień to jest żona, mąż czy dzieci ( już dorosłe).Często gęsto z powodu strachu ( bo osoba chora nie poznaje miejsca i osób)towarzyszy krzyk - ale to objaw strachu, niczego więcej ..
Gdy otępienie jest w stadium zaawansowanym - zapominają o tak podstawowych rzeczach jak jedzenie, higienie, do czego służy WC,- problemy behawioralne są największym problemem tak naprawdę.
Zdrowy świadomy człowiek nie potrafi zrozumieć: dlaczego dorosła osoba zachowuje się jak dziecko - trzeba wszystko tłumaczyć, wyjaśniać i pokazywać po co jakąś czynność wykonuje się. ?
Właśnie to jest najtrudniejsze w całej tej chorobie, niestety instrukcji obsługi nie ma ..., złotej tabletki na te objawy też..A to wszystko spada tylko i wyłącznie na opiekunów ( najbliższą rodzinę). Z doświadczenia wiem, że gdy opiekunowie mają szanse dzielenia się informacjami i doświadczeniem pomaga to w opiece nad chorymi, ale również pomaga opiekunom bo mają szansę na rozmowę z innymi zdrowymi osobami.

Na dzień dzisiejszy grupa nie potrzebuje NIP, Regonu, czy konta bankowego lecz z chwilą gdy działalność rozszerzy się to na pewno powstanie fundacja wtedy jako organizacja pozarządowa będziemy mogli ubiegać się o do finansowanie. Wtedy też będzie można organizować kampanie - to poprawiłoby społeczną świadomość, naświetliłoby problematykę. i na pewno pomogłoby obalić mity krążące na temat otępień.
Gdy ktoś mówi mi nie można, nie da rady - ja pokazuje - można i da radę TYLKO TRZEBA CHCIEĆ, więc myślę, że z czasem grupa będzie na stałe gościć w Piastowie i rozwinie skrzydła bo zwyczajnie jest bardzo potrzebna .....
Pozdrawiam serdecznie Joanna
Basik12
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 5 lip 2010, 6:11
Lokalizacja: Piastów


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron