[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4715: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3822)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4717: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3822)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4718: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3822)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4719: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3822)
Piastów • Zobacz wątek - Wywóz śmieci

Wywóz śmieci

Re: Wywóz śmieci

Postprzez sapiecha1 » N, 28 cze 2015, 11:08

Można byłoby zrobić na domkach, a może i w blokach inny sposób naliczania opłat.
Zrezygnować z wysokiej opłaty stałej na rzecz niskiego abonamentu w zależności od deklarowanej ilości osób, i wprowadzić zamiast pojemników przezroczyste worki. Oznakowane logo miasta przezroczyste worki na odpady segregowane (mocne) i niesegregowane (supermocne), które byłyby sprzedawane poprzez lokalne sklepy. Jedyna różnica byłaby w mocy worka i jego cenie (np supermocny 4x droższy, lub nawet słabszy na odpady segregowane na wymianę pełny na pusty). Jechałby samochód z przegrodami lub dwa jeśli takowych nie posiadają i praktycznie by się nie zatrzymywał, a pracownicy wrzucaliby do środka wystawione worki. Gdyby stwierdzili że do słabego ktoś wrzuca odpady niesegregowane, poprostu by go zostawiali na przepakowanie, a mieszkańcy płaciliby za faktyczną ilość wyprodukowanych odpadów. W blokach zaś byłyby godziny w których ktoś pełni dyżur (grafik wśród mieszkańców, lub pracownik administracyjny - kwestia dogadania).
Przy takim rozwiązaniu zniknąłby problem sanitarny, śmierdzących śmietników, bo nie byłoby kubłów, a samochody mogłyby jeździć częściej, bo obecnie i tak wykonują kilka kursów w dniu odbioru, gdyż jeżdżą pełne, zaś czas potrzebny na podstawienie pojemnika, zapięcie go na uchwytach, wysypanie, zdjęcie z uchwytów, odstawienie na pobocze byłby krótszy od czasu potrzebnego na rzut okiem na zawartość i wrzucenie worków do "dziury".
Chyba byłoby to najbardziej sprawiedliwe, tylko czy cwaniaczki nie wrzucaliby znów do koszy miejskich, do rowów? pewnie tak, ale stały niski abonament powinien ich oduczyć kombinacji. Abonament powinien równoważyć koszty obsługi odpadów segregowanych, a cena za mocne worki powinna pokrywać tylko koszt ich produkcji. Koszt worków supermocnych powinien pokrywać dodatkowo koszt odbioru i utylizacji zawartych w nim odpadów.
sapiecha1
Doświadczony
 
Posty: 780
Dołączył(a): Pn, 28 wrz 2009, 10:36

Re: Wywóz śmieci

Postprzez dzentelmen » N, 28 cze 2015, 18:35

dzentelmen
Bardzo młody
 
Posty: 27
Dołączył(a): So, 24 wrz 2011, 15:09

Re: Wywóz śmieci

Postprzez wicherek » N, 28 cze 2015, 20:30

Stokrotka problem jest w tym że ja płacę teraz prawie 50% więcej przy segregowaniu niż, gdy spółdzielnia organizowała wywóz bez segregacji. Oczywiście że to jest nie do sprawdzenia kto segreguje a kto nie, tak samo jak ilość osób mieszkających w mieszkaniu czy domu.

Ciekaw jestem jaki jest różnica kosztów, w wywozie śmieci za powiedzmy 100L, i za 200L. Chodzi mi o to że być może 90% kosztów stanowi samo podjechanie i odbiór a resztę tylko zagospodarowanie śmieci. W Anglii w ogóle nie segregują, a mają opłatę od gospodarstwa domowego.

Co do sortowania, to nie zapominajmy że swego czasu u nas powstawały sortownie, w których znajdowali zatrudnienie często niepełnosprawni, teraz Ci ludzie mają problem. My poszliśmy w kierunku sortowania już przez producentów śmieci (Nas samych), w Europie są różne rozwiązania. My wprowadziliśmy rozwiązanie które w dużej mierze stosowane jest w kulturze protestanckiej, w której donoszenie na sąsiada nie jest niczym nadzwyczajnym (u nas wiemy jak traktowani są donosiciele, i mało istotne że na tym korzysta społeczeństwo).
wicherek
Młody
 
Posty: 195
Dołączył(a): Wt, 19 maja 2015, 11:31

Re: Wywóz śmieci

Postprzez sapiecha1 » Pn, 29 cze 2015, 10:10

sapiecha1
Doświadczony
 
Posty: 780
Dołączył(a): Pn, 28 wrz 2009, 10:36

Re: Wywóz śmieci

Postprzez sta » Pn, 29 cze 2015, 12:53

sta
Starszy
 
Posty: 545
Dołączył(a): Cz, 3 mar 2011, 17:54

Re: Wywóz śmieci

Postprzez sapiecha1 » Pn, 29 cze 2015, 14:03

Nie zgadzam się z Tobą @sta.
1. Mamy TV, a w nim sporo ciekawych programów. U Angoli jest taki programik coś w typie naszego jak wyprowadzić hotel z dołka. Tam się nie pieprzą w gabaryty, ekologię, buch wszystko na łączkę za hotelem, kanka benzyny i zapałka. Nie, to nie stare programy, bo produkcja 2012 i 2013, Wcale tam nie jest tak pięknie, ekologicznie. Tak ma być u nas, a nie jest, bo ustawa wszystkich zrównała, a w założeniu nawet gruz budowlano/remontowy miał być własnością gminy, a i tak za kontener zapłacić trzeba, albo cichcem do lasu, do rowu, pod tory. To nie śmieci bytowe zaśmiecają te miejsca, a właśnie śmieci remontowe. Tutaj ustawa jest bublem aż miło, a my chcemy być świętsi od Papieża.
2. Przyjęty w naszym mieście system odbioru jest patogenny. Zanim wszedł, segregowałem odpady na zasadzie kupowania worków i wiedziałem że 2 razy w miesiącu je ode mnie odbiorą. Teraz odbierają raz w miesiącu, co zmusza mnie do gromadzenia tego w ogródku, a kosz na zmieszane zabierają co 2 tygodnie w połowie pusty. Diabli mnie biorą i coraz częściej mam chęć walić wszystko do jednego, bo płacę za porządek, a i tak muszę sam to magazynować. Do tego jakość worków (ostatnio się poprawiła, ale było źle, naprawdę źle) i ich wydzielanie, bądź zapominanie by zostawić. Co, znów mam iść na 11-listopada po worki, bo wystawiam 5 żółtych, a dostaję 4? abo nie dadzą żadnego. Mają jakiś limit czy co? a kosz na zmieszane pustawy.
3. Nie mam wpływu na stan sanitarno-epidemiologiczny kosza. Lekaro ich po prostu nie myje, nie mówiąc o tym, że nawet ich dobrze nie wytrząśnie. Jak miałem umowę z MPO, to dzwoniłem że mi zostawili w środku i następnego dnia miałem opróżniony do końca, ba, miałem ekstra mycie. A tu? śpieszą się bo mają pół miasta obskoczyć, jak im zwróciłem uwagę, to usłyszałem że mogę sobie sam kijem na dnie pogrzebać. Do dnia dzisiejszego jeszcze mi nie myli kosza. Sam to zrobiłem 2 razy, ale w tym sezonie już nie będę tego robił. Ten chlor którym sypali (już nie sypią) nadaje się nie powiem do czego.
4. Osobiście wolałbym system w którym nie ma kosza, a są super mocne worki do kupienia w każdym piastowskim sklepie. Te na segregowane odpady niech dostarcza na wymianę ten co je zbiera po napełnieniu, ale te na zmieszane kupuję w sklepiku. Mam cenę ustaloną od łba w domu i płacę za segregowane. Płacę mniej niż obecnie (znacznie mniej) bo na zmieszane dokupuję worki w sklepiku ile chcę i jakie chcę, bardzo małe na 90 litrów, małe na 120 litrów i duże na 160 litrów. Jedzie śmieciarka, nie zatrzymuje się, bo walą wory do środka, nie musi trząchać tym koszem, nie trzeba go myć, jest szybciej i taniej, a dzięki temu to ja decyduję o tym ile mam zmieszanych śmieci co 2 tygodnie, to ja chcę mieć więcej posegregowanych, bo worek na zmieszane kosztuje ekstra, ale również ja chcę, by te posegregowane były ode mnie zabierane co 2 tygodnie. Znika mi przydomowa sortownia i przechowalnia odpadów, znika lęgowisko much które muszę traktować muchozolem, jestem zadowolony i oszczędzam, raporty od odbiorcy są lepsze, miasto nie zapłaci kary, nie zafunduje nam (mieszkańcom) jakiejś dopłaty z tego powodu.
Wymyśl coś podobnego na bloki i masz już system gotowy. Jest szybki, ekonomiczny i ekologiczny.
sapiecha1
Doświadczony
 
Posty: 780
Dołączył(a): Pn, 28 wrz 2009, 10:36

Re: Wywóz śmieci

Postprzez wicherek » Pn, 29 cze 2015, 14:33

Sapieha masz rację Angole mają gdzieś sortowanie, od tego są sortownie. Mają opłatę 25-40 funtów zależności od miejscowości za wywóz od gospodarstwa, nie wiem czy opłata jest różna dla domków i bloków. A system który u nas jest jak najbardziej patogenny ładnie to określiłeś.

Naszła mnie też jedna myśli wcześniej tu na forum była dyskusja o miejscach w przedszkolach itp. ciekaw jestem czy te dzieci które są spoza Piastowa a mają meldunki u nas są w ewidencji do wywozu śmieci :lol: . No chyba to miasto może skontrolować?
wicherek
Młody
 
Posty: 195
Dołączył(a): Wt, 19 maja 2015, 11:31

Re: Wywóz śmieci

Postprzez sta » Pn, 29 cze 2015, 14:54

1) Gruz i pozostałości po remoncie? Z tym jest problem i rzeczywiście nikt się tym nie przejmuje. Jeśli chodzi o Piastów, mniejsze ilości teoretycznie można raz w tygodniu zostawić w punkcie zbiórki. Gdyby można było zamówić kontener byłoby miło, na drodze stoją jednak pieniądze. Każdy taki transport jest indywidualny i nietani, ciekawe jak szybko dałoby się to przewalczyć w UM.
2) Segregowane raz w miesiącu to rzeczywiście za rzadko. Ale to sprawa między Lekaro a Piastowem. Widać ktoś kiedyś ocenił, że segregowanych będzie względnie mało i nie warto jeździć co drugi tydzień „na pusto”. Znów w sumie kosmetyczna sprawa dla urzędu miasta.
3) Twój śmietnik- Twoja sprawa. Jak pamiętam Piastów zastrzegł w przetargu deklaracje dostarczenia pojemników, nie musiał. Chociaż szczerze mówiąc nie wiem na ile firma odbierająca śmieci zobowiązana jest czyścić pojemniki.
4) Worki czy pojemniki z kółkami. W sumie za jednym i drugim stoją wady i zalety. Pre- paidowe worki były rzeczywiście bardzo dobrym pomysłem, ale warunki się zmieniły. Teraz płacisz od głowy, nie od ilości śmieci. Tak wymyślił ustawodawca i tego nie przeskoczysz
sta
Starszy
 
Posty: 545
Dołączył(a): Cz, 3 mar 2011, 17:54

Re: Wywóz śmieci

Postprzez wicherek » Pn, 29 cze 2015, 14:58

Nie koniecznie płacić trzeba od głowy, na wsi gdzie mam działkę jest stała opłata od gospodarstwa, niecałe 50pln/na miesiąc
wicherek
Młody
 
Posty: 195
Dołączył(a): Wt, 19 maja 2015, 11:31

Re: Wywóz śmieci

Postprzez sta » Pn, 29 cze 2015, 15:33

Od głowy czy od głów (rodziny, gospodarstwa domowego), wszystko jedno. Nie od faktycznej ilości odpadów. Szacowanie ilości śmieci na podstawie zużycia wody tez czasem jest bardzo nietrafne lub niewykonalne
sta
Starszy
 
Posty: 545
Dołączył(a): Cz, 3 mar 2011, 17:54

Re: Wywóz śmieci

Postprzez magicpiastow » Pn, 29 cze 2015, 18:40

magicpiastow
Piastowianin
 
Posty: 282
Dołączył(a): Śr, 17 wrz 2014, 15:26

Re: Wywóz śmieci

Postprzez sapiecha1 » Pn, 29 cze 2015, 20:35

@sta, zgoda, ustawodawca narzucił obowiązek "pseudoabonamentu". Niechby obowiązkiem objęta została usługa odbioru odpadów segregowanych, a usługą dodaną odbiór niesegregowanych za opłatą dodatkową typu worki pre-paid. Pojemności niech będą różne, nawet do koszy pod zlew, byle nosiły cechy miejskie i były łatwo dostępne w handlu i odpowiednio mocne.
Co do odpadów remontowych, też są objęte ustawą, a mimo to musimy za nie płacić ekstra.
Co do płacących, to też mamy oszustów. Każdy przedsiębiorca ma obowiązek zawarcia umowy na odbiór odpadów. Dotyczy to również działalności gospodarczej, a czy znacie kogoś kto ma jednoosobową działalność gospodarczą i ma umowę? Ja nie, ale taki jest wymóg ustawy, że nawet sprzątaczka w UM jeśli pracuje na swoją działalność gospodarczą, to ona płaci za utylizację śmieci które sprząta, nie UM. Paranoja? TAK, ktoś tego pilnuje? NIE Jak ma być dobrze jak są takie knoty prawne i takie przestrzeganie tych głupot. To że jest to idiotyzm, wiedzą wszyscy, ale czemu się o tym nie mówi, czemu się tego nie egzekwuje tak jak opłat za gminnego fotografa w żółtym pudełku przy drodze? Wszyscy na to leją z góry i nadobnie, a szkoda, bo jakby gruchnęło, że nagle trzeba za te 2 lata wstecz zawrzeć umową, zapłacić za nią z odsetkami, bo będzie kara administracyjna do kasy gminy, to może ktoś by poprawił ten bubel prawny.
sapiecha1
Doświadczony
 
Posty: 780
Dołączył(a): Pn, 28 wrz 2009, 10:36

Re: Wywóz śmieci

Postprzez wicherek » Śr, 1 lip 2015, 20:02

magic ja raczej myślałem o kontroli na etapie rekrutacji. Wielu tu pisało o braku możliwości czy dziecko mieszka w Piastowie czy ma tylko tu dziadków, i myślę że to jest też jakaś metoda. Po za tym nie sądzę aby wszyscy nawet mieszkający w Piastowie zgłosili dzieci do płacenia za śmieci ot taka oszczędność, i jest to możliwość uszczelnienia systemu. Co do płacenia w US Pruszków, to jest to tylko wydruk 1 strony, może to być tylko z wersji roboczej, z dowolnego programu do rozliczania PIT, nie sądzę aby przedszkola to weryfikowały w US, no bo niby na jakiej podstawie.
Łatwo powiedzieć że co niby ma to dać, powiedz to rodzicom którzy becelują za wszystko a dzieci się nie dostają do przedszkola
wicherek
Młody
 
Posty: 195
Dołączył(a): Wt, 19 maja 2015, 11:31

Re: Wywóz śmieci

Postprzez magicpiastow » Śr, 1 lip 2015, 22:08

wicherek
Mam takie zdanie jak Ty - system rekrutacyjny do przedszkoli powinien byc szczelny, tak aby wykluczyc wszystkie "niepewne" sytuacje. Co do I strony PITu. Nie wiem czy we wszystkich ale w jednym z przedszkoli przy skladaniu PITu musiala byc na nim pieczatka o wplynieciu lub info o przyjeciu e-deklaracji lub potwierdzenie nadania.... oczywiscie za chwile mozna wyslac korekte z innymi danymi ... ale tego juz nikt nie sprawdzi... a w US chyba mozna sprawdzic - tym bardziej ze nie pytasz sie o dochody itd a tylko o info czy wplynely i jaki jest adres... To nie sa informacje niejawne ... chyba
magicpiastow
Piastowianin
 
Posty: 282
Dołączył(a): Śr, 17 wrz 2014, 15:26

Re: Wywóz śmieci

Postprzez PMK » Cz, 2 lip 2015, 8:15

Jest prostszy sposób. Wystarczyłoby w naszym mieście wprowadzić kartę mieszkańca, która wydawana byłaby tylko osobom, które mieszkają w Piastowie i tu płacą podatki. Wtedy całe zadanie weryfikacji prawdomówności mieszkańca spadłoby na UM, a nie na dyrekcję przedszkola, która - moim zdaniem - takiemu zadaniu nie byłaby w stanie podołać. Do tego karta mieszkańca mogłaby zawierać zniżki m.in. za wywóz śmieci. Nawet gdyby były symboliczne to warto. Oczywiście nie byłoby żadnego przymusu wyrabiania takiej karty. Po prostu wyrabiałby ten kto chce mieć łatwiej i taniej.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Avatar użytkownika
PMK
Zasłużony
 
Posty: 4896
Dołączył(a): Wt, 27 lis 2007, 14:20
Lokalizacja: Piastów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piastów – nasze miasto, nasz dom

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron