[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/prime_links.php on line 121: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/prime_links.php on line 122: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/prime_links.php on line 121: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/prime_links.php on line 122: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Piastów • Zobacz wątek - Parafia na Orzeszkowej

Parafia na Orzeszkowej

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez Gryfin » Pn, 24 mar 2014, 14:17

Myślę @Orzeł, że @drops ci nie odpisze,ponieważ wie, że masz rację. Odpowiedzi ale takie szczere wymagałyby pokory i chociaż próby zburzenia tego muru, o którym pisało już kilka osób.
Gryfin
Młody
 
Posty: 127
Dołączył(a): N, 2 wrz 2012, 21:10

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez sami-swoi » N, 30 mar 2014, 9:59

W naszej parafii bałagan jak widać nie tylko na zewnątrz, ale także w kancelarii parafialnej. Niedawno w intencjach uśmiercono księdza Jana, a dzisiaj w gablotce przy kościele (bo na stronie nikt nie raczył w ogóle umieścić intencji) można znaleźć informacje, w których jak widać salwatorianie już trzeci tydzień z rzędu obchodzą uroczystość św. Józefa (środa - 2.04), a drugi tydzień z kolei świętują uroczystość Zwiastowania Pańskiego (wtorek - 1.04). Gdyby ta pomyłka zdarzyła się po raz pierwszy, można by pomyśleć, że to żart na prima aprilis, ale w zeszłym tygodniu, według salwatorianów, też było św. Józefa. A może po prostu chodzi o to, żeby więcej było okazji do dyspensy od postu :lol: Mam więc nadzieję, że i w przyszłym tygodniu będzie można świętować uroczystość św. Józefa, bo mam ochotę wypić zdrowie Grażyny :D
sami-swoi
Bardzo młody
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz, 9 lis 2006, 20:44

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez Orzel » Wt, 8 kwi 2014, 21:15

Z intencji mszalnych:
13.04.2014 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
7:00 Za + Weronikę
8:30 Za ++ Halinę i Cecylię
10:00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla ks. Jana Lubszczyka SDS w rocznicę urodzin i święceń kapłańskich – od wdzięcznych parafian
11:30 Za + Stanisława
13:00 Za ++ Henrykę, Bolesława, Tadeusza i Walentego Maliszewskich
18:00 Za + Stanisława Wieczorka w 10 rocznicę śmierci i + Julina Wieczorka

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji ks. Jana, który w tym roku obchodzi 34 rocznicę święceń kapłańskich z których jak sam powiedział na mszy pożegnalnej 24.06.2012 r. pięknych 19 lat spędził w Piastowie, oddając swoje serce i całego siebie Bogu, wspólnocie parafialnej którą budował oraz temu miastu gdzie jako kapelan i strażak w Ochotniczej Straży Pożarnej ratując życie oraz dobytek jego mieszkańców niejednokrotnie narażał swoje. Wzór kapłana, obywatela, Polaka.

Może warto również przy tej okazji przypomnieć sobie dzień 24.06.2012 r.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 083&type=3
Avatar użytkownika
Orzel
Piastowianin
 
Posty: 259
Dołączył(a): N, 19 sie 2012, 11:21
Lokalizacja: Piastów

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez eli » Śr, 9 kwi 2014, 21:20

Minęły 2 lata i cóż pozostało? Smutek, zakłamanie, fałszowanie historii, podział parafii. Tak niszczy się ludzi, naród i Kościół. I co najgorsze robią to ludzie w których my świeccy powinniśmy mieć wsparcie.
Ale o takich ludziach i kapłanach jakim jest ks. Jan należy cały czas przypominać i mówić, bo mimo całego zła jakie opętało KK jednak są. Wielcy są Ci co odważają się to robić w tym zakłamanym i fałszywym współczesnym świecie.
Dziękuję za zdjęcia, aż łza się w oku kręci.
eli
Bardzo młody
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr, 12 lut 2014, 21:36

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez Orzel » So, 12 kwi 2014, 23:41

Inicjatywa OSP ws. nadania honorowego obywatelstwa miasta
Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej podczas walnego zebrania 15 marca podjęli jednomyślnie uchwałę ws. uhonorowania zasłużonego dla miasta i jednostki jej kapelana Ks.Jana Lubszczyka SDS.
http://ipiastow.pl/

Jak nikt zasłużył na ten tytuł, chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości, wspaniała inicjatywa poparta setkami mieszkańców! Wspaniały prezent z okazji urodzin i rocznicy święceń kapłańskich!
Avatar użytkownika
Orzel
Piastowianin
 
Posty: 259
Dołączył(a): N, 19 sie 2012, 11:21
Lokalizacja: Piastów

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez PMK » N, 13 kwi 2014, 1:12

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piastowa nadaje RM, a nie OSP. Dlatego nic pewnego póki co. Choć moim zdaniem tytuł się ks. Janowi należy, bo przez te wszystkie lata zrobił dużo dobrego.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Avatar użytkownika
PMK
Zasłużony
 
Posty: 4896
Dołączył(a): Wt, 27 lis 2007, 14:20
Lokalizacja: Piastów

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez mores » N, 13 kwi 2014, 8:12

Oczywiście, że tytuł nadaje RM. Straż podjęła taką uchwałę na walnym zebraniu strażaków i wniosek taki złożyła w marcu do RM, chyba to jest jasne co napisał @orzel.
Jak najbardziej popieram i myślę, że radni tego miasta którzy deklarują, że są katolikami nie będą mieli co do tego wątpliwości.
mores
Młody
 
Posty: 82
Dołączył(a): Wt, 23 kwi 2013, 20:57

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez denis80 » N, 13 kwi 2014, 9:28

A czym się tak zasłużył dla miasta ks. Jan, aby można mu było przyznać tytuł "honorowego obywatela"?
Dla swojej parafii bardzo, bo wybudował kościół, przy okazji dzieląc parafian na swoich lepszych i tych drugich.
Dla działaczy NP bardzo, bo podporządkował ich sobie, byli na jego skinienie. Jak widać bez tego nie potrafią istnieć.
Dla OSP bardzo, był i jest nadal (?) ich kapelanem.
Natomiast dla miasta jako całej społeczności, a nie tylko jednej parafii ? Ja nie bardzo widzę takie uzasadnienie. Spodziewam się oczywiście ataku ze strony "jedynych prawdziwych i nieustraszonych" parafian ks. Jana. Ciekawe czy oprócz słów obelżywych pod moim adresem, tak typowych dla nich, będą w stanie merytorycznie uzasadnić ten wniosek.

I nie przypadkiem ten pomysł wypłyną teraz przed wyborami. Środowisko związane z NP czyli np. OSP i ipiastow.pl próbują wykorzystać moment do przepchnięcia swojego pomysłu. I pewnie przejdzie, bo koalicja rządząca w RM będzie się bała, że jej sprzeciw zostanie wykorzystany w nadchodzących wyborach przeciwko nim.
Trollu - jak nie musisz to nie pisz
denis80
Zasłużony
 
Posty: 1391
Dołączył(a): So, 5 sty 2013, 21:54

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez PMK » N, 13 kwi 2014, 11:46

Skoro można nadać tytuł HO panu Olczakowi, którego jedyną zasługą dla miasta jest to, że ma znaną przez wszystkich cukiernię to równie dobrze można tytuł HO nadać byłemu proboszczowi, który włożył masę pracy w budowę kościoła, był (jest?) kapelanem OSP i przez wielu piastowian jest lubiany i szanowany.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Avatar użytkownika
PMK
Zasłużony
 
Posty: 4896
Dołączył(a): Wt, 27 lis 2007, 14:20
Lokalizacja: Piastów

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez zygmunt » N, 13 kwi 2014, 12:08

Uważam, że inicjatywa strażaków jest jak najbardziej godna poparcia. Moja znajoma jest nauczycielką, pracuje w jednej ze szkół piastowskich. Zawsze z radością uczestniczyła w spotkaniach - nomen omen: "W radości" - które Ks. Jan Lubszczyk organizował regularnie dwa razy w roku (Dzień Nauczyciela i koniec roku szkolnego). Te spotkania pomagały całemu środowisku, teraz nic takiego chyba już nie ma :(
zygmunt
Młody
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pn, 29 lis 2010, 19:44

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez kinkan » N, 13 kwi 2014, 19:24

Wiesz denis Ty nigdy nie zrozumiesz zasług ks.Jana ,więc nawet nie warto uzasadniać tu woli setek ludzi,którzy uważają podobnie jak strażacy a jak narazie to od obrażania i używania obelżywych słów pod adresem większości tu piszących jak widzę Ty jesteś przodownikiem.Obrażać innych jest łatwo ale odpowiedzieć na zadane pytanie jakoś nie potrafisz.
kinkan
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr, 21 sie 2013, 9:26

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez kasjana » N, 13 kwi 2014, 21:32

Ksiądz Jan ma dar jednoczenia. Dzięki niemu poznałam wielu wspaniałych ludzi także z innych piastowskich parafii. Przychodzili do niego ludzie z całego Piastowa, a nie tylko parafianie i on dla każdego miał czas i dobre słowo.
I wiesz denis80 jako strażak, kapłan, człowiek nigdy nie pytał z której strony Piastowa jesteś. Dzięki jego pracy piastowska parafia była wzorem gospodarności, zapobiegliwości i współpracy dla innych salwatoriańskich placówek.
kasjana
Bardzo młody
 
Posty: 41
Dołączył(a): N, 12 maja 2013, 23:01

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez denis80 » Pn, 14 kwi 2014, 11:30

Zasług dla parafii (jednej z trzech w mieście) ks. Jam ma dużo i temu nie przeczę, ale nie są to zasługi dla całego miasta. Rozumiem również, że zakon i KK nie poznali się na geniuszu waszego proboszcza i dlatego wy parafianie próbujecie to naprawić na gruncie lokalnej polityki.
Nie przekonuje mnie argument, bo taka jest wola setki mieszkańców, ale skoro tytuł "honorowego obywatela" ma być traktowany jako polityczny łup lub pretekst do przepychanek między ugrupowaniami naszej lokalnej kościelno-małomiasteczkowej klasy politycznej, to pozostaje mi jedynie zamknąć usta i patrzeć na to z politowaniem.
Trollu - jak nie musisz to nie pisz
denis80
Zasłużony
 
Posty: 1391
Dołączył(a): So, 5 sty 2013, 21:54

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez PMK » Pn, 14 kwi 2014, 12:13

Żadne przepisy nie regulują tego, jakie właściwie warunki trzeba spełnić aby otrzymać tytuł HO, dlatego też opinie zawsze będą różne. Ale dziwi mnie trochę, że jak ktoś dostaje tytuł za to że jest wybitnym pedagogiem (pan Reych) albo prowadzi od 40 lat cukiernię (pan Olczak) albo też w ogóle nie jest z Piastowem związany (np. pan Kaczorowski) to nie wzbudza to w tobie żadnych emocji, ale jak sprawa dotyczy księdza to już jest wielkie larum, że "za co" i "po co".

Swoją drogą cała ta sprawa w RM może wzbudzić niezłe kontrowersje. Szczególnie pani przewodnicząca Ziółek będzie musiała wybierać miedzy swoim uwielbieniem do KK i wszystkiego co z nim związane, a niechęcią do NP, które od samego początku starało się działać w obronie ks. Jana.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Avatar użytkownika
PMK
Zasłużony
 
Posty: 4896
Dołączył(a): Wt, 27 lis 2007, 14:20
Lokalizacja: Piastów

Re: Parafia na Orzeszkowej

Postprzez mores » Pn, 14 kwi 2014, 14:19

Nie jestem związany z żadną partią polityczną czy jakimkolwiek tam stowarzyszeniem. Dziwi mnie stwierdzenia, że "cała ta sprawa w RM może wzbudzić niezłe kontrowersje", co ma z tym związana niechęć do NP? Przecież Nasz Piastów nie reprezentuje przybyszów z kosmosu tylko mieszkańców miasta Piastowa która ich wybrała w wolnych demokratycznych wyborach, tak samo jak wybrano przedstawicieli z PIS, PO czy innych ugrupowań. Mam więc rozumieć, że Pani przewodnicząca czuje niechęć do tysięcy mieszkańców którzy głosowali na NP?
Miasto i Rada Miasta to nie jest prywatny folwark tych co nim żądzą, może warto sobie to w końcu uświadomić!
Sprawa nie dotyczy NP czy innego ugrupowania tylko osoby znanej, szanowanej i zasłużonej dla Piastowa każdy zdrowo myślący mieszkaniec o tym wie. Chyba nic więc dziwnego w tym, że stają oni w obronie ks. Jan tak jak m. in. ja i setki a może i tysiące innych ludzi.

Co do wpisu @denis: ucieszyło mnie twoje stwierdzenie: "...to pozostaje mi jedynie zamknąć usta i patrzeć na to z politowaniem." . I to będzie najbardziej wartościowa rzecz jaką uczynisz dla tego Miasta. Być może ono kiedyś ci się za to odwdzięczy i nada tobie tytuł Honorowego Obywatela Piastowa.
mores
Młody
 
Posty: 82
Dołączył(a): Wt, 23 kwi 2013, 20:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piastów – nasze miasto, nasz dom

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość

cron