Dyskopatia lędźwiowa

Mieszkańcu o Twoim zdrowiu, przychodnie, gabinety i kwestie Twojego zdrowia w Piastowie
Regulamin działu
Reklamy w tym dziale nie są dozwolone.

Dyskopatia lędźwiowa

Postprzez floana » Wt, 4 wrz 2012, 13:51

Znacie jakieś dobre ćwiczenia na wzmocnienie mięśni przy takim schorzeniu (dyskopatia lędźwiowa)? Lekarz powiedział, że ma to co druga osoba :wink:, więc na pewno padło i na kogoś z Was.

Pozdrawiam,
floana
floana
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 4 wrz 2012, 13:43

Re: Dyskopatia lędźwiowa

Postprzez Papillon » N, 23 wrz 2012, 11:22

Witam, w przypadku dyskopatii lędźwiowej wszystko zależy od tego co jest przyczyną powstawania takiego schorzenia. Cwiczenia powinny być indywidualnie dobrane do Twoich potrzeb. Należy również zapytać lekarza o ewentualne przeciwwskazania. Polecam wizytę w poradni rehabilitacyjnej. Pozdrawiam
Łukasz, fizjoterapeuta
Papillon
Bardzo młody
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn, 5 wrz 2011, 8:34

Re: Dyskopatia lędźwiowa

Postprzez iluzja » Śr, 5 gru 2012, 14:00

ja znam kilka i rzeczywiście bardzo pomagają, tylko ciężko je opisać na forum...
ogólnie najlepiej wybrać się raz na rehabilitację jak dokucza ci ból- lekarz może na NFZ raz na rok zalecić - umawiasz się wtedy z fizjoterapeutą i ten zleca Ci zabiegi na dwa tygodnie np. ćwiczenia, pole magnetyczne, podwieszenie, masaż itp (ja zazwyczaj miałam w różnej konfiguracji cztery różne zabiegi dziennie przez dwa tygodnie - w tym zawsze były ćwiczenia, które potem można, a nawet trzeba robić w domu)
w Piastowie w przychodni Amodent można też indywidualnie zapisać się na ćwiczenia dla osób z problemami kręgosłupa :)
iluzja
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr, 4 maja 2011, 12:23


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron