Cukiernia Sobczyka

Cukiernia Sobczyka

Postprzez kampai » Wt, 23 lis 2010, 10:00

Witajcie! Jestem tu nowy, choć stażem mieszkańca Piastowa mógłbym pokonać wielu "juzerów". Mam pytanie, może ktoś zna jakieś miejskie plotki... Co sie stało z cukiernią Sobczyka. Zamknęła się tak nagle, a to właściwie miejska historia... Od przedszkola ją pamiętam... Wszelkie informacje mile widziane.
kampai
Bardzo młody
 
Posty: 34
Dołączył(a): Pn, 22 lis 2010, 10:43

Re: Cukiernia Sobczyka

Postprzez Nowy » Wt, 23 lis 2010, 10:19

Fatalna wiadomość. Ja też od dziecka do niej chodzę (chodziłem?). Znakomita, w odróżnieniu do "tej drugiej", po przeciwnej stronie torów, którą omijam z daleka. Może tylko remont (zwykle był robiony po wakacjach) albo przenosi się w jakieś bardziej rozwojowe miejsce, gdzie można np. rozstawić stoliki?
Nowy
Piastowianin
 
Posty: 314
Dołączył(a): Cz, 3 kwi 2008, 18:02

Re: Cukiernia Sobczyka

Postprzez PMK » Wt, 23 lis 2010, 10:26

Cukiernia "po lewej" jest zamknieta dluzszy czas. Moze nie wytrzymala konlurencji z ta "po prawej"? Ja jej nie lubilem, ciastka mi srednio smakowaky ale mieli pyszne lody kulkowe :D
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Avatar użytkownika
PMK
Zasłużony
 
Posty: 4896
Dołączył(a): Wt, 27 lis 2007, 14:20
Lokalizacja: Piastów

Re: Cukiernia Sobczyka

Postprzez Marcin » Wt, 23 lis 2010, 10:35

Ta cukiernia to dziedzictwo kulturalne Piastowa. Jeszcze w głębokim PRL-u w wieku przedszkolnym chodziło się "za stację" do Sobczyka na rurki z bitą śmietaną, gofry i lody. W niedzielę trzeba było stać w długiej kolejce, tylu było chętnych.
Avatar użytkownika
Marcin
Zasłużony
 
Posty: 2084
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2004, 14:06
Lokalizacja: Piastów

Re: Cukiernia Sobczyka

Postprzez krzyś » Wt, 23 lis 2010, 15:35

Oj, kochani - to nie tak!
Za głębokiego PRL-u, czyli pod koniec lat 50-tych, cukiernię ze świetnymi lodami prowadził Pan Wąsowicz (mieszkał w tym budynku, a potem na Ujejskiego). Po nim przejął lokal Pan Olczak. Pan Sobczyk miał cukiernię zawsze po drugiej stronie Piastowa - tylko w ostatnich latach dodatkowy punkt Sobczyka był tu, gdzie obecnie Copacabana. Pan Wąsowicz (jego pracownik?) roznosił również lody latem (w takim wielkim pudle drewnianym) po podwórkach. To były czasy!
Avatar użytkownika
krzyś
Starszy
 
Posty: 342
Dołączył(a): Pn, 21 maja 2007, 17:55
Lokalizacja: Piastów

Re: Cukiernia Sobczyka

Postprzez krzyś » Wt, 23 lis 2010, 15:38

Nie wiem, ile w tym prawdy, ale mówiło się kiedyś, że pan Wąsowicz przekazał cukiernię panu Olczkowi jako swojemu najlepszemu pracownikowi, ponieważ nie miał potomstwa...
Avatar użytkownika
krzyś
Starszy
 
Posty: 342
Dołączył(a): Pn, 21 maja 2007, 17:55
Lokalizacja: Piastów


Powrót do Piastów – nasze miasto, nasz dom

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron