nowe drogowskazy

nowe drogowskazy

Postprzez PMK » Pt, 13 lis 2009, 2:17

Zauważyliście drogowskazy na naszych ulicach? Są takie same jak te pruszkowskie. Fajny pomysł moim zdaniem. Chociaż akurat ten przy skrzyżowaniu Orzeszkowej/Tysiąclecia kieruje do urzędu miasta, na pocztę... w ul. Orzeszkowej.
Co myślicie o tych drogowskazach? I o tym konkretnym przypadku?
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Avatar użytkownika
PMK
Zasłużony
 
Posty: 4896
Dołączył(a): Wt, 27 lis 2007, 14:20
Lokalizacja: Piastów

Re: nowe drogowskazy

Postprzez primus » So, 14 lis 2009, 10:05

W każdym większym cywilizowanym mieście powinny byc drogowskazy. Nie wszyscy mieszkają tu od urodzenia. Co do tych konkretnych w zapytaniu - to pierwsza myśl która mi się nasunęła po ich obejrzeniu - zastępcza droga dojazdu z uwagi na korki w tymże kierunku (za wyjątkiem Policji). Bo jak inaczej można wytłumaczyć "sobie", że dojazd np. do PKP ulicami Orzeszkowa, Harcerska, 11-go Listopada, Dworcowa będzie krótszy niż w linii prostej? Dla mnie pozbawione logiki w działaniu - i nie dziwi mnie to jeżeli chodzi o włodarzy tego miasta. Może - jak znikną korki w tym mieście (???) część strzałek zostanie przekierowana - jeśli do tego czasu nie staną się obiektem uwielbienia chuliganów.
pozdrawiam
primus
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 1 lis 2009, 12:51

Re: nowe drogowskazy

Postprzez PMK » Cz, 10 gru 2009, 17:42

Dziś zauważyłem że koło urzędu stanela duża podświetlana tablica na ogłoszenia z herbem Piastowa na górze. Praktycznie taka sama jak są w Grodzisku. Na razie pełno w niej reklam i tylko dwa ogłoszenia ale dobre i to. Oby takich tablic było więcej w ważnych punktach miasta.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Avatar użytkownika
PMK
Zasłużony
 
Posty: 4896
Dołączył(a): Wt, 27 lis 2007, 14:20
Lokalizacja: Piastów

Re: nowe drogowskazy

Postprzez PMK » So, 16 paź 2010, 13:58

Drogowskazy wiszą już rok. Przyjrzałem się im i widzę pewne absurdy.
Dajmy na to że skręcamy z alej w ul. Sienkiewicza i chcemy dojechać na policję. Przy skrzyżowaniu z Orzeszkowej drogowskaz prawidłowo kieruje nas w lewo. Jedziemy, jedziemy i dojeżdżamy do skrzyżowania Orzeszkowej/Harcerska i widzimy że policja,.. jest w tym kierunku z którego przyjechaliśmy! I teraz szukaj sobie sam komisariatu.
Drugi przykład. Jedziemy od tesco do urzędu miasta. Drogowskazy kierują nas w prawo w ul. Orzeszkowej a następnie w lewo w Harcerską. Następnie jadąc cały czas prosto dojeżdżamy do parku gdzie trzeba pojechać w lewo lub w prawo. Ale drogowskazu nie ma! Więc loteria.
Wygląda to tak jakby zabrakło pieniędzy na kilka kolejnych drogowskazów. Jeden powinien być przy Popiełuszki (policja) a na skrzyżowaniu Harcerska/11 Listopada powinno być PKP i urząd w lewo a poczta w prawo.

Jak się coś robi to niech się robi dobrze albo wcale.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Avatar użytkownika
PMK
Zasłużony
 
Posty: 4896
Dołączył(a): Wt, 27 lis 2007, 14:20
Lokalizacja: Piastów

Re: nowe drogowskazy

Postprzez kosrys » So, 16 paź 2010, 21:22

ten drogowskaz do policji kiedyś był ustawiony dobrze, jednak łobuzów nie brakuje i moim zdaniem zrobili sobie żart przekręcając drogowskaz
co do oznakowania drogi do urzędu to masz całkowitą rację, moim zdaniem łatwiejsza droga byłaby koło wiaduktu, jednak nie wiem czym się kierowano wyborem drogi przez Harcerską
Avatar użytkownika
kosrys
Zasłużony
 
Posty: 2055
Dołączył(a): Śr, 18 paź 2006, 10:24
Lokalizacja: Piastów


Powrót do Piastów – nasze miasto, nasz dom

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości