[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/prime_links.php on line 121: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/prime_links.php on line 122: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/prime_links.php on line 121: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/prime_links.php on line 122: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/prime_links.php on line 121: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/prime_links.php on line 122: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Piastów • Zobacz wątek - Grupa wsparcia, fundacja - "Godnie żyj z Alzheimerem"

Grupa wsparcia, fundacja - "Godnie żyj z Alzheimerem"

Grupa wsparcia, fundacja - "Godnie żyj z Alzheimerem"

Postprzez Basik12 » Pn, 5 lip 2010, 10:15

Witam serdecznie Użytkowników.
Chciałabym otworzyć w Naszym Mieście fundacje na rzecz osób chorych na Alzheimera i ich opiekunów, względnie grupę wsparcia, czy dom dziennego pobytu...
Aby pomysł można byłoby wprowadzić w życie muszę wiedzieć: czy będą zainteresowani do korzystania z takiej pomocy..? Pomysł narodził się już jakiś czas temu ? bo jestem ?byłym? opiekunem osoby chorej na tę chorobę. Z doświadczenia wiem, że chorzy i opiekunowie są bardzo zagubieni w tej materii.
Choroba Alzheimera jest na dal traktowana jak choroba psychiczna co jest mitem. Prawda jest taka, że to choroba neurologiczna. Więc poza trudem codziennych obowiązków , opiekunowie borykają się z totalnym nie zrozumieniem tematu przez resztę społeczeństwa.

Co ja do tej pory zrobiłam, aby zmienić sytuację?
-napisałam blog ?Alzheimer - egzamin z życia??
-książkę ? Alzheimer- pamiętnik opiekuna?- jest w formie darmowej na: http://www.feedbooks.com/userbook/12702
http://www.scribd.com/doc/31779789/Alzh ... k-opiekuna
- ponad to opiekuję się forum o tej tematyce: www.alzheimer.com.pl/forum
Mam czas i pomysł na zorganizowanie pomocy dla innych opiekunów w Naszym mieście tylko powstaje pytanie: czy będą chętni do współpracy i korzystania z takiej pomocy..
Dom dziennego pobytu ? ułatwiłby życie tym opiekunom, którzy pracują zawodowo i dla samych chorych byłaby rehabilitacja w jednym miejscu.
Grupa wsparcia ? służy podpowiedziom ?jak radzić sobie w domu z Alzheimerem?.
Fundacja ? to szeroko pojęta pomoc, to nie tylko rozmowy z opiekunami, organizowanie pomocy finansowej ( sponsorowanie np. opiekunki płatnej, czy rehabilitacji dla chorych) ale również kampanie uświadamiające społeczeństwo, to profilaktyka ? jak można uchronić się przed Alzheimerem ? bo tylko 6-10% z całej populacji chorych jest obciążona genetycznie, reszta chorych to forma nabyta. Warto wiedzieć, że na Alzheimera może zachorować każdy i co gorsze chorują na tę chorobę coraz młodsi ludzie. (ta choroba przestała być chorobą wieku starczego ? czytałam w Internecie informacje o 18-latku, u którego rozpoznano tę chorobę)
W tym roku jest organizowana przez Grupę Medyczną Puls konferencja-kampania w Światowy Dzień Choroby Alzheimera (odbędzie się w W-wie) opiekunowie są zaproszeni do udziału.
Myślę, że warto byłoby pomyśleć o zorganizowanej pomocy dla opiekunów w Piastowie
Proszę Państwa o komentarz co Sądzicie o pomyśle ?.
Pozdrawiam serdecznie Joanna
Basik12
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 5 lip 2010, 6:11
Lokalizacja: Piastów

Re: Grupa wsparcia, fundacja - "Godnie żyj z Alzheimerem"

Postprzez PMK » Pn, 5 lip 2010, 10:56

Pomysł bardzo dobry. Coś takiego mogłoby cieszyć się powodzeniem i pomogła byś wielu ludziom.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Avatar użytkownika
PMK
Zasłużony
 
Posty: 4896
Dołączył(a): Wt, 27 lis 2007, 14:20
Lokalizacja: Piastów

Re: Grupa wsparcia, fundacja - "Godnie żyj z Alzheimerem"

Postprzez Basik12 » Pn, 5 lip 2010, 11:59

Wstępnie rozmawiałam, wiem niestety, ze dom dziennego pobytu - nie ma racji bytu z braku lokalu , lecz grupa wsparcia i fundacja jest bardzo na miejscu .
Fundacja - jest nie jako od górnie kontrolowana i musi pokazywać co tak naprawdę robi ... więc nie byłoby to towarzystwo wzajemnej adoracji ..
No i jest dużo większe pole do popisu ... - większy zakres .
Ale zacząć trzeba od Grupy wsparcia bo to da mi pojęcie o autentycznych potrzebach ..
Jedyne Stowarzyszenie jakie jest ( o którym wiem) jest w W-wa ale pracują głównie przez tel. dwa razy w tygodniu i to od 15-17 .
Grupa Wsparcia zebrałaby najważniejsze informacje w jednym miejscu ( np.: gdzie są nasi mieszkańcy kierowani do specjalistów - Przychodnie Alzh. ) jakie prawa opiekunów obowiązują , i wreszcie jak radzić sobie z Alzh. w domu )
Do tej choroby nie ma "instrukcji obsługi" bo każdy człowiek jest inny , inaczej reaguje na leki , innych rzeczy boi się itd. Podpowiedzi typu co można zrobić gdy... są bardzo potrzebne bo im więcej takiej wiedzy ma opiekun tym szybciej znajdzie coś do zastosowania w swoim przypadku u chorego.

Kłopot polega na tym,żeby zacząć w normalny sposób rozmawiać o tym wszystkim a grupa wsparcia jest bardzo dobrym miejscem ..
Pozdrawiam serdecznie Joanna
Basik12
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 5 lip 2010, 6:11
Lokalizacja: Piastów

Re: Grupa wsparcia, fundacja - "Godnie żyj z Alzheimerem"

Postprzez Basik12 » Pt, 9 lip 2010, 13:50

Sprawa rusza z miejsca i "nabiera rumieńców"..
Jestem po pierwszych rozmowach i wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że taka grupa wsparcia powstanie w Naszym Mieście.
Z czasem bedę mogła rozwinąć działaność na fundacje i dzięki temu osoby z chorobami typu wszelkie otępienia związane z wiekiem będą miały zapewnioną pomoc.
Tu ogromny ukłon w stronę MOPS-u i Przychodni na ul. Reja - są bardzo pomocni i berdzo chętnie współpracują - chyba dzięki zorganizowaniu się zaczynamy osiągać małe sukcesy w tej konkretnej sprawie.

Czeka mnie jeszcze sporo spraw do załatwienia nim dojdzie do pierwszego spotkania, lecz bardzo ciesze się bo wszyscy, z którymi do tej pory rozmawiałam byli i są bardzo zainteresowani i bardzo pomagają mi przy załatwianiu wszystkiego
Pozdrawiam serdecznie Joanna
Basik12
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 5 lip 2010, 6:11
Lokalizacja: Piastów

Re: Grupa samopomocy - Piastów

Postprzez Basik12 » Wt, 27 lip 2010, 11:50

Grupa samopomocy dla opiekunów, osób chorych na różnego rodzaju otępienia - powstała i odbyło się pierwsze spotkanie.
Grupa na stałę będzie spotykać się w Świetlicy Środowiskowo - Integracyjnej "Dom Jana Pawła II" ul. 11 Listopada 8 w Piastowie.
Z uwagi na przerwę wakacyjną następne spotkanie odbędzie się w pierwszą środę września.
Powołanie grupy samopomocy dla opiekunów jest o tyle trudniejsze, że rozmowy odbywają się "oko w oko", czyli zwyczajnie nie idzie tyle o samo dotarcie do zainteresowanych a o przełamanie pewnego rodzaju strach - bo nazwanie rzeczy po imieniu nie należy do łatwych spraw. Lecz sama świadomość, że jest miejsce, gdzie można o problemach dnia powszedniego porozmawiać, tak zwyczajnie, niesie za sobą ogromne korzyści dla opiekunów.
Pozwoli to na poprawę świadomości, znalezienie praktycznych podpowiedzi- jak radzić sobie w warunkach domowych z chorobą? Ale również na zwykłą rozmowę, oderwanie się na chwile od problemów...- dlatego mam nadzieję , że grupa zagości na stałe w Piastowie
Pozdrawiam serdecznie Joanna
Basik12
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 5 lip 2010, 6:11
Lokalizacja: Piastów


Powrót do Piastów – nasze miasto, nasz dom

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron