Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez Mefju » Cz, 20 wrz 2012, 21:30

Ja też się zgadzam z kazią i Gryfinem. W 100%
Nie da się żyć w ciągłym zachwycie
Avatar użytkownika
Mefju
Młody
 
Posty: 175
Dołączył(a): Wt, 7 gru 2010, 12:43

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez sapiecha1 » Pt, 21 wrz 2012, 6:30

Zgadzam się z wami, lecz musicie pamietać jaka jest natura ludzka, taką decyzje o przeprosinach podejmuja jedynie wybitne jednostki, innym trzeba pomóc, lub kazać. Jednostki wybitne są taką rzadkością, że nie liczylbym na to. Nakaz może przyjść tylko z góry, inaczej trzeba pomóc i wyciągnąć rękę na zgodę.
Z tą ręką, bez eskalacji złych spraw na plebanii można poczekać. Pierwszym znakiem, że może być lepiej, jest poprawa sytuacji na plebanii w kierunku zgodnym z doktryną zakonu, czyli księża robią to co powinni, świeccy nie kręcą się tam gdzie nie powinni.
sapiecha1
Doświadczony
 
Posty: 780
Dołączył(a): Pn, 28 wrz 2009, 10:36

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez maluch » Pt, 21 wrz 2012, 6:33

Przeprosiny muszą być, w końcu x.H obraził nie tylko osoby znane publicznie w Piastowie, ale wszystkich parafian, którzy chcą prawdy oraz powrotu dobra i miłości, a nie kłamstwa.
Co do szkoły, w której niby nie da się czegokolwiek nakazać... To skąd na spotkaniach organizacyjnych dzienniczki, w których odnotowywane są obecności dzieciaków? Wiem to od rodziców dzieci.
Na siłę nie da się zorganizować niczego fajnego... Michałki nie były obowiązkowe, przychodzili i pomagali wszyscy, którzy chcieli, dlatego było tak wielu ludzi i dlatego wszyscy się bawili.
teraz to nie będą Michałki tylko "festyn rodzinny", taki jak organizuje wiele instytucji, przede wszystkim szkoły, a i w mieście podobne imprezy się odbywają; Wszystko ma być inne, inne niż organizował x. Jan... Zmiany wprowadza się kiedy jest źle, za x. Jana takie uroczystości były rewelacyjne, inaczej źle dzieje się teraz...
maluch
Starszy
 
Posty: 423
Dołączył(a): Pn, 1 cze 2009, 15:05

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez sapiecha1 » Pt, 21 wrz 2012, 6:55

Zaskoczyłeś mnie z tymi dzienniczkami.
Jedynym logicznym wytłumaczeniem takiego zachowania jest możliwość współorganizowania przez szkołę michałków. Wówczas jest to traktowane jak dzień do odbioru w innym terminie (żona jutro ma taki festyn szkolny), np gdy święto wypada w czwartek, wówczas dzieci dostaną za ten dzień wolny piątek. Są zajęcia, choć nie zgodne z programem i wówczas obecność jest obowiązkowa.
W innych przypadkach, jest to sprawa do zgłoszenia do kuratorium oświaty, zwłaszcza że w szkole są dzieci ateistów i innych wiar, które w czasie religii normalnie siedzą na świetlicy i takich imprez szkolnych nie łączy się z imprezami religijnymi, bo co zrobić z dzieckiem niewierzącym, wysłać je ze wszystkimi na imprezę katolicką? ukarać za nieobecność?
sapiecha1
Doświadczony
 
Posty: 780
Dołączył(a): Pn, 28 wrz 2009, 10:36

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez kazia » Pt, 21 wrz 2012, 19:21

Podanie ręki? Oczywiście - tak. Jednak sprawa jest o wiele poważniejsza, ponieważ tu chodzi o kapłanów. Zauważcie, że jeśli zamiecie się problem pod dywan, to już na zawsze pozostaną kłamstwa i złe czyny pomiędzy księżmi a parafianami. Nie sądzę, żeby nagle zaczęto przyjmować intencje za księdza J.L. (nawiasem mówiąc, jak można odmówić wiernym modlitwy do Boga o zdrowie i błogosławieństwo dla kogokolwiek?). Nie sądzę również, aby kapłąni przestali "mijać się" z prawdą, tym bardziej, że od mieszkańców domu parafialnego (niektórych) cały czas wychodzą intrygi.
Jak bez przeprosin (i nie słowami: "jeśli ktoś poczuł się dotknięty itd...") traktować z zaufaniem słowa z ambony, w konfesjonale, na katechezach? Tak jak napisałam wcześniej, najpierw trzeba uporządkować pewne sprawy. Jeśli do tego nie dojdzie, to każda plotka, niedopowiedzenie, niejasna sytuacja będą przyjmowane na niekorzyść księży. Bo, jak napisał sapiecha1 - taka jest natura ludzka.
Avatar użytkownika
kazia
Bardzo młody
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn, 6 gru 2010, 8:10

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez Efka » Pt, 21 wrz 2012, 21:18

Witam,
a ja ciągle czekam na zdjęcia z tegorocznego Bożego Ciała i z pożegnania ks. proboszcza Jana w galerii na stronie parafii i nie mogę się doczekać.........
Efka
Bardzo młody
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt, 11 wrz 2012, 20:26

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez krzyś » Pt, 21 wrz 2012, 22:36

Na pewno się nie doczekasz - to również następstwo zmian na parafii...
Avatar użytkownika
krzyś
Starszy
 
Posty: 342
Dołączył(a): Pn, 21 maja 2007, 17:55
Lokalizacja: Piastów

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez PanPikus » Pt, 21 wrz 2012, 22:44

I ja myślę że się nie doczekamy... w maju była też Pierwsza Komunia, zdjęcia na płycie Pan fotograf przekazał... był wyjazd też dziewczynek z DSMu... imprez sporo, niestety ksiądz "zalatany"... nie ma czasu... a szkoda, bo on niedługo odejdzie, a nam zostawi bałagan... ale co go to obchodzi... przecież to nie dla niego... i nie za pieniądze... pewnie z festynu zamieści... i to będzie jedyny nowy album założony odkąd odszedł x Jan...
Baba z wozu koniom lżej ..... pomyliłam się....
Avatar użytkownika
PanPikus
Młody
 
Posty: 146
Dołączył(a): Wt, 28 sie 2012, 22:04

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez sapiecha1 » So, 22 wrz 2012, 8:15

Ja jednak nadal proszę o cierpliwość.
Bałagan powstał zanim Ksiądz H. do nas zawitał. Później dał się omamić bo to łatwiej ufać gronu księży mówiąucych jednym głosem niz podzielonej parafii.
Trochę musiało Nim pokolebać i mam nadzieję że już wie kto mówi prawdę, a kto łże, tylko nie wie jak wybrnąć z tego bagna.
sapiecha1
Doświadczony
 
Posty: 780
Dołączył(a): Pn, 28 wrz 2009, 10:36

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez J23 » So, 22 wrz 2012, 8:38

Za tydzień święto patronalne parafii, czyli uroczystość św. Michała Archanioła. Towarzyszyło jej zwykle radosne spotkanie z udziałem bardzo wielu osób, nie tylko parafian - czyli "Michałki" z tradycją kilkunastoletnią. W tym roku też coś ma być, jak słyszymy z ambony - "festyn rodzinny". Czy zmieniona nazwa, z sympatycznych i utrwalonych w świadomości parafian "Michałków" na nijaki "festyn rodzinny" to znak nowego czasu? Ciekawe jak wypadnie sam festyn...A co do cierpliwości. Właśnie tego dnia, 30 września, miną trzy miesiące od wyjazdu z Piastowa Ks.Proboszcza Jana Lubszczyka. Formalnie też to trzy miesiące urzędowania następcy, Ks.H.Kaliszewskiego.Warto więc dokonać nawet krótkiego bilansu wydarzeń tego okresu po to, by lepiej dostrzec, czego nie zrobił następca, a mógł i co zrobił, a nie musiał..Niech każdy sam poszuka odpowiedzi, w tym gronie także sam zainteresowany, bo czas ucieka. Nam wszystkim :!:
J23
Starszy
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt, 23 lis 2010, 21:08

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez PanPikus » So, 22 wrz 2012, 9:32

Sapiecha- sprawa galerii jest i była problemem. X M widocznie nie lubi i nie chce tego robić. Zdjęcia pojawiały się zawsze z wielkim opóźnieniem, ale x Jan potrafił wyegzekwować aktualizację strony, choć chyba nie było to łatwe, skoro tylko odszedł, to już nikt nie potrafi go przekonać. Za pare miesięcy odejdzie, a nastepcy bedzie zapewne bardzo ciężko nadrobić zaległości... Bo wiadomym jest że prościej jest to robić uczestnikowi wydarzeń. A może jak sam nie chce tego zrobić, to może warto w to wciągnąć innych? może ministrantów? pewnie chętnie by pomogli...a może z ambony poprosić, może ktoś z wiernych chętnie poświęci troche czasu?
Baba z wozu koniom lżej ..... pomyliłam się....
Avatar użytkownika
PanPikus
Młody
 
Posty: 146
Dołączył(a): Wt, 28 sie 2012, 22:04

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez sprawiedliwy » So, 22 wrz 2012, 17:27

Bałagan: myślę, że do 30 czerwca nie było bałaganu. Co do galerii: z tego co wiem to osobą odpowiedzialną za nią jest x M.F. notabene opiekun ministrantów. Czy był on z własnej i nie przymuszonej woli tego nie wiem. Jeżeli był zmuszony do opieki nad galerią to wiadomo jak mówi przysłowie: " Z niewolnika nie ma pracownika", jeżeli natomiast sam zadeklarował, że zajmie się galerią no to jest problem z sumiennym wywiązywaniem się z tego obowiązku.
Jak wiadomo x J. wymagał żeby wszystko było wykonywane sumiennie i na czas. Jeżeli od 05.2012 r. bo to jest miesiąc ostatniej aktualizacji galerii,nic nie zostało dodane, znaczy to, że osoba odpowiedzialna za galerię totalnie "olewała"swoje obowiązki i swojego przełożonego.
Jak już wspomniałem x. M. F. jest również opiekunem ministrantów. Do tej pory zbiórki odbywały się w soboty, ale opiekun stwierdził, że sobota jest dniem na odpoczynek po ciężkim tygodniu pracy i trzeba ją przełożyć na piątek.
We wczorajszy piątek zbiórka się niestety nie odbyła. Dlaczego? Może już w piątek trzeba zacząć odpoczywać? A może z lenistwa z którego znany jest x M. F.. Nie ma już lektora który zajmował się ministrantami bo na rozkaz p. H. trzeba go było wywalić za działalność jego ojca. Tak, że nie wydaję mi się abyśmy ujrzeli kiedyś w naszej parafialnej pięknej do maja 2012 r. galerii, zdjęcia z pierwszej komunii św., czy pożegnania x. J.
sprawiedliwy
Bardzo młody
 
Posty: 70
Dołączył(a): Wt, 18 wrz 2012, 20:59

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez PanPikus » So, 22 wrz 2012, 21:00

Bez względu na to czy chciał czy dostał polecenie od zwierzchnika, to powinien to zrobić. On tu pracuje... a przynajmniej sprawia pozory.
Zastanawiam się czy x M zdaje sobie sprawe że młodsze dzieci nie zawsze mają klucze do swoich mieszkań. A rodzicom zdarza się wyjść w czasie kiedy dziecko jest "pod opieką" więc jak zbiórka się nie odbędzie bez powiadomienia wcześniejszego, to dziecko jest narażone na czekanie na dworze. Dobrze że jeszcze nie ma mrozu, a co z bezpieczeństwem???... no tak... kłania się powiedzenie że nie podcina się gałęzi na której się siedzi...
Baba z wozu koniom lżej ..... pomyliłam się....
Avatar użytkownika
PanPikus
Młody
 
Posty: 146
Dołączył(a): Wt, 28 sie 2012, 22:04

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez sprawiedliwy » So, 22 wrz 2012, 22:38

Rodzice ministrantów taki właśnie człowiek opiekuje się waszymi dziećmi, przeanalizujcie więc czy jest to w pełni odpowiedzialna osoba aby powierzać jej swoje dzieci.
sprawiedliwy
Bardzo młody
 
Posty: 70
Dołączył(a): Wt, 18 wrz 2012, 20:59

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez Efka » N, 23 wrz 2012, 9:11

A może po prostu zapytać ks. Proboszcza e-mailowo na adres Kancelarii parafialnej, kiedy zostanie uzupełniona galeria?
Efka
Bardzo młody
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt, 11 wrz 2012, 20:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piastów – nasze miasto, nasz dom

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron