Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Re: Parafia na Orzeszkowej - zmiany i ich następstwa

Postprzez sapiecha1 » Pt, 12 paź 2012, 7:46

Barbara napisał(a):Defi to Ty tutaj kasujesz posty, a nie Sapiecha.... Ale masz małą wydajność pracy czyli efektywność w dyskusji. A ja mam jedną propozycję....na temat

Witamy ponownie i czekamy na propozycję tematu.
Co do kasowania, i tej śmiesznej emotoikony :lol: na czacie umieszczonej przez ciebie. Nie mam wpływu na to co kasuje Defi. Jak zauważam jakieś odstępstwa od regulaminu, to je zgłaszam, a Defi podejmuje decyzje czy mam rację. Zresztą, nie wszystkie moje zgłoszenia przyjął, a moje podziękowania na czacie dotyczą 2 wątków reklamowych umieszczonych w działach "Piastów - nasze miasto, nasz dom" i "Sport i motoryzacja", gdzie prosiłem o przeniesienie do działu "Internetowe targowisko". Widać Defi nie ma czasu lub możliwości bawić się w przenosiny, więc je usunął. Co do twoich wpisów, nie pamiętam bym coś zgłaszał Defiemu, ale mogło tak być.
Nikt nie zabrania zakładać nowych wątków, ważne, by ich celem nie było dublowanie już istniejących.
Efka napisał(a):Coś drgnęło na stronach parafii - w galerii są zdjęcia z bierzmowania 2012 i pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej i Dębowca. Brak w dalszym ciągu zdjęć z Bożego Ciała i Uroczystości pożegnania Księdza Jana.

Chyba masz rację. Najwyraźniej Ksiądz Proboszcz wydał zgodę na dostęp do internetu w celu nadrobienia zaległości na stronie parafii i natychmiast pojawiła się Barbara. Mam nadzieję że bardziej konkretna niż poprzednio, że będzie to fajna dyskusja, a nie "wyścig zbrojeń".
Oczekuję na pojawienie się nowego wątku Barbary, ciekaw jestem jego tematu, jak również treści tam zamieszczanych i osób uczestniczących w dyskusji.
sapiecha1
Doświadczony

Postprzez PanPikus » So, 13 paź 2012, 16:17

no i się zadziało... ale cóż się dziwić jak się klucze rozdaje każdemu chętnemu... włamanie do Domu Zakonnego... ciekawe...
Baba z wozu koniom lżej ..... pomyliłam się....
PanPikus
Młody

Postprzez maluch » So, 13 paź 2012, 21:04

Włamanie? Czyżby ktoś chciał wykraść Panią H.?! Może zzizz (zanonimizowany obecnie) lub Barbara? :!:
maluch
Starszy

Postprzez PanPikus » So, 13 paź 2012, 22:49

Maluch- niestety nie... połaszczyli się na dobra materialne... zzizz został rozpoznany, więc na chwilę przepadł... pojawi sie zapewne pod nowym nickiem, teraz zapewne już go szuka... a Barbara tam ciągle przebywa... wie kto to pani h... też jej nie chce...
PanPikus
Młody

Postprzez krzyś » N, 14 paź 2012, 21:15

Jest kolejna zmiana w parafii - pierwszy raz od wielu lat nie było Mszy św. w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty. Nie ma taiej intencji również do konca najbliższego tygodnia. Szkoda.
krzyś
Starszy

Postprzez Mefju » N, 14 paź 2012, 23:16

Fakt, szkoda. Też to zauważyłem. To było zawsze bardzo miłe. No cóż...
Nie da się żyć w ciągłym zachwycie
Mefju
Młody

Postprzez PanPikus » Pn, 15 paź 2012, 10:06

Nie bylo tez spotkania przy kawie. Jak co roku... Od lat... Rozumiem ze ks proboszcz jest tu nowy i nie wszystko wie, ale przeciez ks superior jest u nas juz od dawna. Powinien przekazac jakie u nas panuja zwyczaje...
PanPikus
Młody

Postprzez Mefju » Pn, 15 paź 2012, 11:05

"spotkanie w radości", czy kwiaty, to było coś wyjątkowego. Tak jak i wszystkie uroczystości przygotowywane pod opieką ks. Jana.
Ale to już nawet nie o to chodzi. Może obecnym księżom się nie chciało i tyle... Ich sprawa. Fakt braku tej Mszy nie zmienia mojego zdania o obecnych księżach. Raczej tylko w nim utwierdza, bo to jednak "lekki" wstyd, że zapomnieli (?) o Mszy, która jest\była tradycją naszej parafii od 19 (może nieco mniej) lat!
Nie da się żyć w ciągłym zachwycie
Mefju
Młody

Postprzez kazia » So, 20 paź 2012, 19:23

Co słychać ? Może coś napiszą Państwo redaktorzy ND - jakiś nowy numer pisma jest już, moim zdaniem, wskazany.
kazia
Bardzo młody

Postprzez Barbara » So, 20 paź 2012, 21:17

//No to przerwa. Wakacje od Forum sponsoruję ja ;) . Miłych 2 tygodni.
//Defi
Barbara
Młody

Postprzez J23 » N, 21 paź 2012, 8:10

Tymczasem obradują władze generalne Salwatorianów. W Krakowie, a więc tam, gdzie kierowano z naszych parafian chcących zamówić "niewygodne" intencje mszalne. Ciekawe, co wyniknie z tych zmian, które w tym czasie się dokonują we władzach głównych zakonu dla naszej lokalnej sprawy? Czy nadal będzie tolerancja dla tego swoistego skandalu?
J23
Starszy

Postprzez PanPikus » N, 21 paź 2012, 12:12

Barbara napisał(a):Kaziu, zależy gdzie się ucho przyłoży.... hmmm np. PanPikus śpieszy się kochać ludzi, ale nie bardzo jej to wychodzi... to też następstwo i zmiana, dawniej tak się nie śpieszyła :)

mozesz jasniej?
widzę Barbara że z tonu schodzisz... czyżby ktoś Cie w Domu Zakonnym uraził??? :wink:
PanPikus
Młody

Postprzez Orzel » N, 21 paź 2012, 20:11

Dzisiaj było liczenie wiernych w kościele katolickim w całej Polsce, ale chyba parafii salwatoriańskiej na Orzeszkowej tego nie dotyczyło bo nic takiego nie miało miejsca. Ciekawe dlaczego? Nie było komu liczyć? Może za mało ministrantów? A może jest to taka drobnostka, że nie warto ją sobie zawracać głowy! Z drugiej strony ciekawe również gdzie uciekł Szef tej parafii? Może do Krakowa po nowe dekrety, a może dostał wolne w nagrodę od p. Hass?
Orzel
Piastowianin

Postprzez sprawiedliwy » N, 21 paź 2012, 21:08

:D
Ostatnio edytowano N, 21 paź 2012, 22:06 przez sprawiedliwy, łącznie edytowano 1 raz
sprawiedliwy
Bardzo młody

Postprzez sprawiedliwy » N, 21 paź 2012, 21:10

Też słyszałem o liczeniu wiernych i tych przystępujących do komunii św., ale cóż jak wszyscy dobrze wiemy 1 lipca nastąpiły zmiany dla dobra parafii. Dlatego nie narzekajmy, mamy nową interpretacje nauki Chrystusa, bo nastały nowe czasy i zakon salwatorianów wychodzi temu naprzeciw a wy smętni parafianie tego nie rozumiecie. Macie dawać tylko na tacę aby ksiądz z kochanką miał za co żyć i nie marudzić, ani nie wtrącać się do tego co dzieje się po tamtej stronie. To są Bogowie ważniejsi od samego Pana Boga. Oni mogą wszystko, a wy macie milczeć, przytakiwać i tylko dawać kasę!!!! :D Broń Boże wyrazić swoje zdanie. :D
sprawiedliwy
Bardzo młody

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piastów – nasze miasto, nasz dom